Історія

 

 

Плановий розвиток рибного господарства СРСР, розширення географії вилову риби потребувало планової підготовки кадрів для флоту рибної промисловості. Одним з перших навчальних закладів, що приступили для виконання цього завдання, було Херсонське морехідне училище рибної промисловості, яке в жовтні 2014 року відзначило 82 роки з дня свого заснування.

Спочатку училище було засновано як морський рибопромисловий технікум у 1932 році в місті Києві. Цього ж року технікум був переведений у місто Херсон. Першим директором технікуму був Василь Архипович Мовчан, якого у 1933 році змінив Михайло Іванович Золотарьов. Велика заслуга в становленні технікуму належала одному з перших директорів Вадиму Георгійовичу Сініцину, який очолив навчальний заклад перед Великою Вітчизняною війною. Під його керівництвом у серпні 1941 року технікум був евакуйований у Дагестан (місто Махачкала). Значна кількість студентів технікуму була відправлена на фронт, а ті що залишились в позаурочні години займались промислом риби на Каспії, працювали в організаціях і підприємствах які випускали продукцію для фронту, працювали в шпиталях, споруджували оборонні об’єкти.

Після звільнення міста Херсона від загарбників технікум відновив свою діяльність у травні 1944 року. Постановою Ради Міністрів СРСР у 1950 році технікум був реорганізований у морехідне училище рибної промисловості. З початку 60-х років минулого століття училище підтримувало шефські стосунки з колективом технікуму морського та океанічного рибальства у місті Бургас (Болгарія)

 

Untitled-2Начальник ХМУРП Горбач М.Я та директор технікуму морського та океанічного рибальства (м. Бургас, Болгарія)

 

У своїй новітній історії Херсонське морехідне училище рибної промисловості – Державний вищий навчальний заклад І рівня акредитації. Навчально – виховний процес забезпечують понад 80 викладачів, більшість з яких мають вищу та першу категорію, а також вихователі та командири рот. Серед викладачів училища 17 колишніх його вихованців. Багато викладачів нагородженні трудовими відзнаками “Ветеран рибного господарства”, “Почесний працівник рибного господарства” та Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного агентства рибного господарства України, Херсонської обласної державної адміністрації.

 

Untitled-181

 

 

У 2002 та 2007 роках колектив училища був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за багаторічну плідну працю з підготовки висококваліфікованих спеціалістів для підприємств і організацій рибної галузі та з нагоди ювілейних дат з дня заснування (70 та 75-річчя).

 

В училищі є музей історії, працює Центр культури ім. Лесі Українки. Щороку у жовтні, біля пам’ятника засновнику м. Херсона Г. Потьомкіну проводиться урочистий ритуал “Посвята у курсанти”.

 

Untitled-221

 

 

15 лютого 2008 року в училищі встановлена меморіальна дошка курсанту Володимиру Демиденку, якій у травні 1986 року загинув в Афганістані. 22 грудня 2008 року за благословенням архієпископа Херсонського і Таврійського Іоанна відкрита капличка на честь святителя Миколая та 12 Святих апостолів. У ХМУ РП створені необхідні умови для занять спортом. Працюють секції з різних видів спорту. В училищі є своя водно – спортивна станція.

 

Untitled-231

 

 

 

вул. Грецька, 55

(0552) 26-23-10

9:00-16:00